Argjentina fitoi lehtësisht ndaj Hondurasit, shkon në 34 numri i ndeshjeve pa humbje

PUBLIKUAR

Argjentina shënoi fitore të lehtë në miqësoren kundër Hondurasit.

Ndeshja që u zhvillua në “Hard Rock Stadium” orët e para të së shtunës, sipas kohës lokale, u mbyll me rezultatin 3:0, shkruan Gazeta Express.

Lautaro Martinez e hapi serinë e golave në minutën e 16-të, para se Lionel Messi të dyfishonte epërsinë në fundin e pjesës së parë (45+2’).

Shtatë herë fituesi i “Topit të Artë” e vulosi fitoren në minutën e 69-të, duke shënuar golin e tij të dytë personal.

Vlen të theksohet se pas kësaj fitore, seria e ndeshjeve pa humbje te Argjentina tashmë ka shkuar në 34 – duke përfshirë ndeshjet miqësore dhe ato garuese.

Kombëtarja e udhëhequr nga Lionel Scalon humbjen e fundit e ka pësuar më 3 korrik të vitit 2019, nga Brazili me rezultatin 2:0. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

SHIKO MË SHUMË

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...