Arabët: Duam t’i kemi Messin e Ronaldon në ligën tonë

PUBLIKUAR

Në prag të kandidaturës për Kampionatin Botëror 2030, Arabia Saudite synon ta sjellë në ligën e saj edhe Lionel Messin.

Këtë e ka bërë të ditur sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të këtij vendi, Ibrahim Alkassim.

“Për momentin, nuk di asgjë për një arritje eventuale të Messit. Mirëpo, nuk e fsheh faktin se si Federatë e Futbollit duam që një ditë ta kemi atë në kampionatin tonë. Ideja e jonë është që të përmirësohemi gjithmonë dhe natyrisht se do të na pëlqente t’i shohim Ronaldon dhe Messin duke luajtur në të njëjtën ligë. Por, për momentin nuk dimë asgjë”, deklaroi Alkassim në një intervistë për “Sky Sports”, përcjell “Gazeta Express”.

Ronaldo iu bashkua së fundmi ekipit Al-Nassr, me të cilin nënshkroi kontratë për dy vjet e gjysmë, ndërsa thuhet se do të paguhet deri në 200 milionë euro në vit.

Kurse, Messi po i kalon muajt e fundit të kontratës me Paris Saint-Germainin dhe arabët shpresojnë që shtatë herë fituesi i Topit të Artë të mos e vazhdojë kontratën me parisienët dhe ta transferojnë atë në Al-Hilal, i cili e do më së shumti kampionin e freskët të botës. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...