Allegri: Stinori për ne fillon tani

Massimiliano Allegri beson se stinori fillon tani për Juventusin, përpara ndeshjes ndaj Bolognas të shtunën në kuadër të Kupës së Italisë

Juve aktualisht është në krye të renditjes në Serie A me nëntë pikë më shumë se Napoli në pozitë të dytë, transmeton Gazeta Express.

“Kupa e Italisë është objektivi ynë ashtu si Superkupa”, tha Allegri në konferencën për shtyp.

“Nga nesër deri më 1 qershor shpresojmë që të luajmë për këtë stinor dhe të bëjmë paraqitje serioze”.

“Ne jemi mirë, ashtu siç duhet të jemi. Nesër vazhdojmë me stinorin, dhe ndeshja e parë është gjithmonë e vështirë, sepse mund të pranosh shumë lehtë gola”. /Gazeta Express/