Al-Nassr me ofertë zyrtare për Luka Modric, zbulohen të gjitha detajet

PUBLIKUAR

Pas Cristiano Ronaldos, Al-Nassr po synon që të transferojë edhe yje tjerë të futbollit.

Njëri nga emrat e përmendur së fundmi është edhe ish-bashkëlojtari i portugezit te Real Madridi, Luka Modric, transmeton Gazeta Express.

Duke u bazuar në burimet e veta, “Okaz Sports” ka raportuar se Al-Nassr i ka bërë një ofertë zyrtare mesfushorit kroat.

Sipas mediumit arab, bëhet fjalë për një kontratë për 2 vite e gjysmë, me vlerë prej më shumë se 40 milionë eurosh.

Klubi nga Arabia Saudite thuhet se e synon transferimin e Modricit gjatë këtij afati dimëror. Por, në rast se një marrëveshje nuk arrihet, klubi do të synojë në verë.

Pas përfundimit të sezonit, ish-mesfushori i Tottenhamit mund të largohet si futbollist i lirë nga “Santiago Bernabeu”.

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...