Aktivitete për “ Ditët e Diasporës”, Lipjan

PUBLIKUAR

images (2)   Në kuadër të aktiviteteve të parapara “ Ditët e Diasporës”  janë përfshirë një sërë aktivitetesh :

Ekspozitë pikturash të piktores nga Lipjani, Mr. Emine Regjiqi, me temë : “Kohë dhe Rrugëtim”

( Ora 16:00 – Hapja  : 13.08.2014 – Mbyllja : 16.08.2014)

Vendi : Kafe Bar ” CHEZ PUB” , rr. “Adem Jashari” në Lipjan

Ekskursion për nxënësit nga Diaspora

Datë  14.08. 2014 – Nisja nga ora : 09:00  kthimi 23:30 – Lipjan

( Destinacioni : Lipjan- Janjevë(Shtëpia e e Gjeqovit)- Gadime (Shpella e Mermerit ) – Parku Nacional Blinaja në Lipjan – Prizren ) – Lipjan

·  Pritja e Mërgimtarëve nga Kryetari i Komunës, z. Imri Ahmeti

(Ora : 14:00 – Datë : 15.08.2014- Salla e Kuvendit Komunal )

·     Koncert festiv për Bashkatdhetarët me këngëtarët nga estrada kosovare dhe takimi përmbyllës (  Datë : 16.08.2014 – Nga ora : 20:00 – Sheshi “Adem Jashari “ – Lipjan )/Komuna e Lipjanit, /Zyra për Informim.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Digjet një shtëpi në Dobraj të Madhe

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi  mashkull kosovar ka njoftuar se si pasojë e...

Arrestohet 55 vjeçari në Lipjan, dyshohet se ngacmoi seksualisht dy të mitura

Policia ka arrestuar sot 55-vjeçarin me inicialet A.SH. pas i njëjti dyshohet se ka...

Kryetari Imri Ahmeti paralajmëron reduktime të ndriçimit publik në rrugë dhe hapësirat publike

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, në përputhje me krizen energjetike në vend...