“Adidas”, “Nike” e “Puma” prodhohen edhe në Lipjan (Foto)

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Grabitje e armatosur në Llugaxhi

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se deri sa ishte...

Lëndohet një burrë në Lipjan, u godit me plumb të pushkës ajrore

Një burrë në Lipjan ka pësuar lëndime trupore, pasi i njëjti është goditur nga...
timthumb
Pas fabrikës në Malishevë e cila prodhonte produkte me marka të njohura botërore, Policia e Kosovës zbulon edhe një fabrikë tjetër në Kosovë, me dyshimin që po shtypen etiketa dhe po prodhohen produkte me firmat “Nike” dhe “Adidas”.Gjatë një aksioni që ka realizuar Policia në Prishtinë, në Çagllavicë dhe në fshatin Konjuh të Lipjanit, janë gjetur prodhime që janë bërë pa autorizimin e kompanive legale, pasi që produktet e firmave “Nike” dhe “Adidas” janë të mbrojtura.
DSC07151-1405011366
Me këtë rast, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, konkretisht Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike, në bazë të Urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtine, pas kontrollit ka gjetur në Çakllavicë ku është edhe fabrika e prodhimit, janë gjetur: 72 palë çorapë të markës “Adidas”; 1400 etiketa me mbishkrimin “Adidas”, 550 etiketa me mbishkrimin “Nike” dhe 750 etiketa me mbishkrimin “Puma”.
Produktet e gjetura janë sekuestruar nga Inspektori Tregut të MTI-së.
Lidhur me këtë rast në cilësi të personit të dyshuar është intervistuar personi B.L (1985), shqiptar nga Kosova, i cili me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

 

SHIKO MË SHUMË

Grabitje e armatosur në Llugaxhi

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se deri sa ishte...

Lëndohet një burrë në Lipjan, u godit me plumb të pushkës ajrore

Një burrë në Lipjan ka pësuar lëndime trupore, pasi i njëjti është goditur nga...

Vendosen 35 kamera të sigurisë në fshatin Magurë

Kryetari i Komunës së Lipjanit z. Imri Ahmeti, theksoi rëndësinë e këtij projekti për...