“Adidas”, “Nike” e “Puma” prodhohen edhe në Lipjan (Foto)

PUBLIKUAR

timthumb
Pas fabrikës në Malishevë e cila prodhonte produkte me marka të njohura botërore, Policia e Kosovës zbulon edhe një fabrikë tjetër në Kosovë, me dyshimin që po shtypen etiketa dhe po prodhohen produkte me firmat “Nike” dhe “Adidas”.Gjatë një aksioni që ka realizuar Policia në Prishtinë, në Çagllavicë dhe në fshatin Konjuh të Lipjanit, janë gjetur prodhime që janë bërë pa autorizimin e kompanive legale, pasi që produktet e firmave “Nike” dhe “Adidas” janë të mbrojtura.
DSC07151-1405011366
Me këtë rast, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, konkretisht Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike, në bazë të Urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtine, pas kontrollit ka gjetur në Çakllavicë ku është edhe fabrika e prodhimit, janë gjetur: 72 palë çorapë të markës “Adidas”; 1400 etiketa me mbishkrimin “Adidas”, 550 etiketa me mbishkrimin “Nike” dhe 750 etiketa me mbishkrimin “Puma”.
Produktet e gjetura janë sekuestruar nga Inspektori Tregut të MTI-së.
Lidhur me këtë rast në cilësi të personit të dyshuar është intervistuar personi B.L (1985), shqiptar nga Kosova, i cili me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

 

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Kanoset një person në Kraishtë

Nga raporti Policisë bëhet e ditur se ankuesi mashkull kosovar ka deklaruar se është kanosur...

Arrestohen dy persona për 400 kilogramë kokainë të kapur në Lipjan

Dy persona janë arrestuar sot pas hetimeve të kryera lidhur me rastin që ka...

QKMF-ja në Lipjan pranon donacion 10 aparate për oksigjen

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tijë, sot...