Abdixhiku kërkon falje për 2 mijë përkrahësit që mbeten jashtë: S’kishim sallë më të madhe

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Aksident i rëndë në autostradën e Fushë Kosovës, përfshihen disa makina, kamionë e një furgon (Pamje)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm mbi urën e autostradës në...

Këto janë vendet ku sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

KEDS ka njoftuar se si rezultat i punimeve në projekte dhe punime të domosdoshme...

Kryetari i LDK’së, Lumir Abdixhiku, i ka falënderuar 6 mijë pjesëmarrësit në Konventën e LDK’së, derisa i ka kërkuar falje atyre që kanë mbetur jashtë.

Ai tha se 19 nëntori shënon nisjen drejt rikthimit të madh.

“Ju faleminderit të 6000 pjesëmarrësve në Konventë; e ndjesë për 2000 të tjerë që na mbetën jashtë. Sallë më të madhe nuk kishim; por masoviteti juaj, thirrjet tuaja, brenda e jashtë, na dha forcë për ecjen para. 19 nëntori shënon nisjen drejt rikthimit tonë të madh. Lidhja është e fortë!”

Ai tha se konventa programore “Rruga e re” transmetohet sot në: TV Dukagjini, në orën 18:40; Klan Kosova, në orën 19:00, dhe T7, në orën 20:00.

SHIKO MË SHUMË

Aksident i rëndë në autostradën e Fushë Kosovës, përfshihen disa makina, kamionë e një furgon (Pamje)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm mbi urën e autostradës në...

Këto janë vendet ku sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

KEDS ka njoftuar se si rezultat i punimeve në projekte dhe punime të domosdoshme...

Gati 3 vjet qeverisje, Kurti u tregon mërgimtarëve në Berlin çfarë ka bërë si Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje njofton se kryeministri Albin Kurti i shoqëruar me zyrtarë të qeverisë, ka...