A do ta rrëzojë Fatmir Limaj Memli Krasniqin nga froni i PDK-së?

PUBLIKUAR

Gazetari Parim Olluri ka thënë se ka tendenca brenda PDK-së që të zëvendësohet Memli Krasniqi si kryetar i partisë.

Olluri ka treguar se si fotot e ndryshme që po postohen nga zyrtarë të PDK-së me Fatmir Limajn e të tjerët, janë sinjal që po përgatit një ndryshim në këtë subjekt. Olluri po ashtu ka thënë se UÇK duhet të njihet si vlerë gjithëkombëtare, por që nuk mund të prezantohet si vlerë politike në vitin 2025.

“Nëse 2025-ën UCK ofrohet si vlerë, është mirë me lënë për muze, jo si platformë politike. Ai është PSD, VV, LDK etj e respekton UCK-në. Nuk mund të ofrohet si vlerë në kohen e Tik-tik-ut. Po të shikojmë çështjen e Memlit, është kryetari i parë që po i kërkohet dorëheqja pa humbur zgjedhje. Njerëzit e PDK-së. Po i shohim në kafe e foto e të tjera. Nëse e sheh grupi i Lushtakut e Limajt e të tjerët atëherë e bëjnë koalicionin. Por nëse e sheh që Limaj ka përkrahje në të gjitha degët, atëherë e merr të gjithë kontrollin e partisë. Ndarja e psuhtetit në komuna dhe rajone është e ndryshme”, ka thënë ai në emisionin Pressing në T7.

Olluri ka shtuar se është hera e parë që në Kosovë po i bëhet presion një kryetari që nuk ka humbur zgjedhjet. Ai ka thënë se në të kaluarën ka pasur kryetarë partish që kanë humbur zgjedhjet dhe përsëri nuk kanë dhënë dorëheqje.

“Zakonisht ka ndodhur që edhe kur ka pasur humbje të zgjedhjeve, iu ka kërkuar dorëheqja, por ka vazhduar përsëri i kryetar i partisë”, shtoi Olluri. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

I gjindet kokainë në veturë, arrestohet një burrë në Prishtinë

Një burrë është arrestuar gjatë pasdites së djeshme në rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë. Policia...

I vodhi 400 euro nga çanta një gruaje dhe e shkel me veturë gjatë ikjes

Një grua në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës ka raportuar se nga një burrë...

Therrje me thikë në Shkollën e Mesme Adem Gllavica Lipjan, intervistohen disa persona

Policia Kosovës ka njoftuar se një mashkull  kosovar (i mitur) ka pësuar lëndime trupore...

Napoli ia cakton çmimin Osimhenit

Napoli ka vendosur për çmimin e sulmuesit të tyre, Victor Osimhen. Napolitanët duan 150 milionë...

SHIKO MË SHUMË

I gjindet kokainë në veturë, arrestohet një burrë në Prishtinë

Një burrë është arrestuar gjatë pasdites së djeshme në rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë. Policia...

I vodhi 400 euro nga çanta një gruaje dhe e shkel me veturë gjatë ikjes

Një grua në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës ka raportuar se nga një burrë...

Konjufca i uron besimtarët për Ramazanin: Muaj të mbarë, plot me dritë dhe paqe në shpirt

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, i ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e muajit...