64-vjeçarja Madonna me poza ngacmuese në Instagram, merr vëmendjen me dekoltenë e hapur

PUBLIKUAR

Madonna tregoi fizikun e saj në formë dhe pamjen e lëmuar në një postim të ri të ndezur që e ngarkoi në faqen e saj kryesore në Instagram më herët të martën.

Mbretëresha e popit, 64 vjeçe, pozoi me një korse të theksuar për të promovuar bashkëpunimin e saj me markën luksoze “Yves Saint Laurent”, teksa sjell në jetë librin e saj “Sex” të vitit 1992 për të festuar 30 vjetorin që nga publikimi i shumë diskutueshëm.

Këngëtarja e hitit “Like A Prayer” pozoi për një fotografi të zjarrtë para një pasqyre, me dritën e vetme që ndriçonte nga një sërë qirinjsh përpara saj, teksa në pah vihej gjoksi i saj, shkruan DailyMail.

Flokët e saj të gjata ishin të ndara në mes, duke lejuar që flokët e saj të rridhnin mbi supet e saj në valë të lehta.

“Do të doja të të fusja në ekstazë…”, shkroi Madonna në mbishkrimin e fotografisë që e ndau me 18.6 milionë ndjekësit e saj në Instagram.

Ajo më pas promovoi më tej ripublikimin e librit “Sex” me një tirazh prej 800 kopjesh të reja që dalin në shitje duke filluar nga fundi i këtij muaji.

Interpretuesja e shumë hiteve theksi kornizën e saj të trupit me një korse të veshur me dantella, ndërsa kishte një pallto të gjatë prej leshi sipër.

Ylli plotësoi pamjen e saj me një shumëllojshmëri gjerdanësh të ndezur për të kompletuar ansamblin e saj të përgjithshëm.

Madonna është bashkuar me drejtorin kreativ të “Saint Laurent”, Anthony Vaccarello për të bashkë-kuruar një ekspozitë që feston 30-vjetorin e librit të saj “Sex”.

Ekspozita do të shfaqë fotografi nga Steven Meisel dhe Fabien Baron, dhe bluzat dhe veshjet që përkojnë do të jenë në shitje në “Saint Laurent” në Distriktin e Dizajnit të Miami.

Ndërsa ishte një libër shumë i diskutueshëm në atë kohë, “Sex” tani vlerësohet mirë për ndikimin e tij social dhe kulturor dhe konsiderohet një vepër e guximshme post-feministe, e dashur nga komuniteti LGBT+.

Libri “Sex” u publikua një ditë pas albumit të pestë të Madonnas, “Erotica”, dhe Warner Music publikoi versionin e “ndaluar” të disqeve 30 centimetërshe, me tri këngë për nder të 30 vjetorit të tij më 21 tetor.

Më herët në tetor, Madonna rikujtoi librin “Sex” në Instagram dhe përgjigjen kritike që kishte marrë në atë kohë.

Ajo kishte shkruar: “30 vjet më parë botova një libër të quajtur ‘Sex’. Përveç fotografive të mia të zhveshura, kishte fotografi të burrave duke puthur burrat, grave duke puthur gratë dhe unë duke puthur të gjithë”.

Këngëtarja 64-vjeçare shtoi: “Unë gjithashtu shkrova për fantazitë e mia seksuale dhe ndava këndvështrimin tim për seksualitetin në një mënyrë ironike”.

“I kalova vitet e ardhshme duke u intervistuar nga njerëz me mendje të ngushtë, të cilët u përpoqën të më turpëronin për fuqizimin e vetes si grua”, shkroi ajo, duke shprehur se ndjeu se libri i saj kishte hapur rrugën për të famshmit aktualë. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Fotosesioni i ri i Dafina Zeqirit, tërheq vëmendje në pozën me DJ Geek

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, vazhdon të jetë një personazh shumë i pëlqyer...

Tayna mahnit me interpretimin në një ‘freestyle’ të ri

Rap-artistja shqiptare, Doruntina Shala – Tayna, këtë vit ka qenë tejet aktive me këngë...

Modelja seksi ‘çmend’ me linjat trupore

Modelja e famshme Demi Rose është shfaqur e “nxehtë” në paraqitjen e fundit. Ajo...