Rrjedhin pamjet e tri fanellave të Real Madridit për sezonin e ri, me njërën ngjyrë nuk e kemi parë kurrë

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Nuk ka kufizim të orarit të punës, java e ardhshme me temperatura që nuk paraqesin rrezik për kategoritë e cenueshme

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se pas konsultimeve me Institutin Kombëtar të...

Kolona 200 metra e pritje deri në 40 minuta, gjendja nëpër pikëkalimet kufitare

Qendra Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka treguar gjendjen nëpër pikëkalimet kufitare, këtë mëngjes. Në...

Adidas dhe Real Madrid tashmë po përgatiten për sezonin e ardhshëm për sa i përket pajisjeve që do të veshë klubi më i madh në botë dhe tashmë ka dalë në publik shfaqja e tri fanellave për sezonin 2024/25.

Gazeta Marca njoftoi se fanella e tretë e Realit për sezonin e ardhshëm do të jetë kafe, një ngjyrë që Los Blancos nuk e kanë veshur kurrë gjatë traditës së tyre të pasur 122-vjeçare.

Natyrisht, nuk ka përjashtime për fanellat në shtëpi, pasi ajo kryesorja do të jenë sërish në të bardhë, fanella e dytë do të jetë portokalli dhe e treta do të jetë kafe.

 

Real Madridi deri më tani përdorte të bardhën, të kaltrën e errët dhe vjollcën për ngjyrat e fanellave, por këtë herë vendosi të bënte një kthesë të vogël në këtë fushë.

Ngjyra portokalli është parë tashmë në sezonin triumfues të La Decima, ndërsa ngjyra e fanellës së tretë po cilësohet revolucionare.

Ngjyra portokalli është e njohur për Real Madridin

Në fanellën kafe në sezonin e ardhshëm pritet të shohim edhe Kylian Mbappen, i cili do të kalojë te Real Madridi nga Paris Saint Germain si futbollist i lirë, pasi t’i skadojë kontrata.

Bashkëpunimi mes Real Madridit dhe kompanisë Adidas, si një nga markat kryesore në botë, vazhdon që nga viti 1998 dhe kontrata aktuale është e vlefshme deri në vitin 2028 dhe nga ajo Klubi Mbretëror fiton rreth 150 milionë euro në vit. /Telegrafi/

 

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...