Laporta beson se Dembele ka marrëveshje me një klub tjetër

PUBLIKUAR

Joan Laporta ka deklaruar se beson që Ousmane Dembele ka arritur marrëveshje me një klub tjetër për t’u transferuar kur të skadojë kontrata në qershorin e këtij viti.

Presidenti i Barcelonës ishte i befasuar kur Dembele nuk dontë as të rinovonte e as të largohej nga klubi në ditën e fundit të merkatos.

Katalonasit morën ofertë nga klube të interesuara të Premierligës që dëshironin shërbimet e francezit, transmeton Gazeta Express.

“Ne i bëmë atij një ofertë rinovimi shumë të mirë. Ai tha jo, duke thënë fillimisht se nuk ishte çështja te paraja, por më pas u fokusua në aspektin ekonomik. Agjenti nuk na tha asgjë dhe kjo pasoja nga klubi. Jam i befasuar që ai nuk e pranoi ofertën që e kishte nga një klub anglez. Ai nuk dëshiroi. Kjo nuk ka kuptim sepse nuk ishte mirë as për të as për klubin”, deklaroi Laporta.

Tutje ai deklaroi se beson që Dembele ka një kontratë me një klub tjetër.

“Çështja e Dembeles është e vështirë për ta kuptuar. Ne mendojmë se Dembele ka marrëveshje me një klub tjetër”, përfundoi presidenti katalonas.

/Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...