Këtyre moshave u takojnë 6 viktimat e sotme të COVID-19 në Kosovë

PUBLIKUAR

6 viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë për shkak të COVID-19, raporton Gazeta Express.

Viktima janë dy burra të moshës 60-69 vjeçare nga komuna e Prishtinës dhe Gjakovës.

Një grua dhe dy burra të moshës 70-79 vjeçare, dy nga komuna e Prishtinës dhe një nga e Mitrovicës janë po ashtu viktima të këtij virusi në 24 orët e fundit.

Ndërsa, një viktimë është mbi 80 vjeç nga Vushtrria.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 2 mijë e 33 raste të reja me COVID.

3 mijë e 329 persona janë shëruar nga virusi gjatë kësaj kohe.

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Osmani uron presidentin e ri çek: Mezi pres të punojmë së bashku

Presidentja Vjosa Osmani ka uruar homologun e saj të ri çek, Petr Pavel, i...