Dikush hoqi flamurin serb nga kalaja e Zveçanit, policia merr një ankesë

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Burri raporton zhdukjen e një gruaje në Shtime

Një grua është raportuar e zhdukur në Shtime. Rastin në polici e ka lajmëruar një...

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Një flamur serb i cili valvitej tash e disa vite është hequr nga kalaja e Zveçanit nga persona të paidentifikuar. 

Zëvendës drejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut të Mitrovicës, Veton Elshani në një prononcim për Telegrafin ka thënë se ka marr vetëm një ankesë të cilën janë duke e shqyrtuar.

Ai po ashtu tha se edhe prokuroria është duke e shqyrtuar nëse ka elemente për të hapur rast apo jo.

“Kemi marr një ankesë dhe jemi duke e shqyrtuar. Prokurori është duke trajtuar nëse ka elemente për të hapur rast apo jo”, tha Elshani.

SHIKO MË SHUMË

Burri raporton zhdukjen e një gruaje në Shtime

Një grua është raportuar e zhdukur në Shtime. Rastin në polici e ka lajmëruar një...

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Moti sot: Me rrebeshe shiu dhe shkarkime rrufesh

Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale...