Bunjaku s’e ka ndër mend të ndalet, i bashkohet klubit gjerman në moshën 38-vjeçare

PUBLIKUAR

Albert Bunjaku i është bashkuar Bonnerit, klubit nga kategoria e pestë e futbollit gjerman, në një marrëveshje gjashtëmujore.

Ish-përfaqësuesi i Kosovës Bunjaku iu bashkua Bonnerit si lojtar i lirë të hënën, pasi u largua nga Viktoria Koln, raporton Gazeta Express.

Ai do të luajë për klubin që bën gara në Regionalliga West deri në përfundim të sezonit 2021/22.

38-vjeçari i kaloi tri vjet e gjysmë te Viktoria, në kategorinë e tretë të futbollit gjerman, duke i shënuar 42 gola në 97 ndeshje.

“Kalova kohë shumë të mirë në Viktoria. Ne u rritëm së bashku dhe gëzuam shumë suksese. Ia uroj Viktorias të gjitha të mirat për ta ardhmen”, tha Bunjaku në mesazhin e lamtumirës.

Bonneri e mori Bunjakun – i cili e shënoi një gol në tri paraqitje për Kosovën – me shpresë së përvoja e tij do ta shpëtojë klubin nga rënia prej ligës.

Bonner renditet në vendin e 15-të në tabelën e Regionalliga West me vetëm dy pikë larg zonës së rënies nga liga.

“E njoh Albertin shumë mirë nga koha ime në Viktoria deh jam shumë i lumtur se ai mund ta përforcojë sulmin tonë. Me gjithë përvojën e tij, Alberti është aset dhe do ta na ndihmojë neve në garë për mbijetesë”, tha drejtori sportiv i Bonnerit, Daniel Zillken./Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...