Aubameyangu stërvit me Barcelonën, në prag të derbit me Atletico Madridin

PUBLIKUAR

Pierre-Emerick Aubameyang i ka filluar stërvitjet me klubin e tij të ri Barcelona, në prag të derbit të La Ligës mes katalonasve dhe Atletico Madridit të dielën në Camp  Nou.

Aubameyang iu bashkua Barcelonës si lojtar i lirë të hënën në mbrëmje, pasi e shkëputi marrëveshjen me Arsenalin para kohës, raporton Gazeta Express.

Por Sulmuesi i Gabonit është ende në pritje që kalimi i tij në Barcelonë të përmbyllet dhe ai të regjistrohet si lojtar i ri i gjigantit spanjoll.

Megjithatë, ai nuk ka humbur kohë për t’i nisur përgatitjet me klubin e ri. Ai ishte pjesë e stërvitjes nën urdhrat e trajnerit Xavi të martën.

Barcelona e pret Atletico Madridin të dielën pasdite në Camp Nou dhe Xavi shpreson të llogarisë në 32-vjeçarin në atë ndeshje.

Sulmuesi i Gabonit i shënoi 92 gola në 163 paraqitje për Arsenalin, por ai nuk luajti për topçinjtë më nga dhjetori kur e humbi shiritin e kapitenit të skuadrës dhe u përjashtua nga trajneri Mikel Arteta për shkelje të rregullave disiplinore./Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...