Ambasadori i Gjermanisë për Kosovë, Jorne Rohde i lumtur që Foda u emërua trajner i Dardanëve

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Nuk ka kufizim të orarit të punës, java e ardhshme me temperatura që nuk paraqesin rrezik për kategoritë e cenueshme

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se pas konsultimeve me Institutin Kombëtar të...

Kolona 200 metra e pritje deri në 40 minuta, gjendja nëpër pikëkalimet kufitare

Qendra Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka treguar gjendjen nëpër pikëkalimet kufitare, këtë mëngjes. Në...

Pak ditë më parë, Kombëtarja e Kosovës u bë me trajner të ri, ku në krye të tyre erdhi gjermani Franco Foda.

Trajneri gjerman u prezantuar tek “Dardanët” ditën e përvjetorit të pavarësisë së Kosovës, shkruan Gazeta Express.

E gjatë ditës së sotme, ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde i ka thënë disa fjalë në lidhje me emërimin e Fodas tek Kosova, në llogarinë e tij në “Tëitter”.

Rohde u shpreh shumë i lumtur që Foda do ta drejtoj ekipin e Kosovë.

“Lajm i mrekullueshëm pikërisht në kohën e Ditës së Pavarësisë fundjavën e kaluar: I kënaqur që Franco Foda merr drejtimin e ekipit kombëtar të Kosovës në futboll. I uroj atij dhe gjithë ekipit të tij suksese të mëdha. Veprimi i FFK-së, sekretarit gjeneral Weidner dhe trajnerit Foda tregojnë fuqishëm marrëdhëniet tona të veçanta, gjithashtu edhe në futboll”.

Franco Foda ka nënshkruar kontratë me Kosovës për dy vite dhe debutimi i tij do të ndodh gjatë muajit mars, kur verdh e kaltrit i zhvillojnë dy miqësore.

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...