Plagoset një person në Prishtinë, policia jep detajet!

Është plagosur një person me armë zjarri në rrugën “Bajram Bahtiri” në Prishtinë.

Sipas Policisë së Kosovës rasti ka ndodhur rreth orës 19:00.

Flora Ahmeti zëdhenëse në Policinë e Kosovës për “Zërin” kanë thënë se viktima është jashtë rrezikut për jetën ndërsa tani është duke marrë trajtim mjekësor.

“Rreth ores 19:00 kemi marre informaten se ne rrugen “Bajram Bahtiri” ne Prishtine, nje person eshte plagosur nga arma e zjarrit.

Njesitet policore kane dale ne vendin e ngjarjes dhe kane nisur nje hetim lidhur me rrethanat e ketij rasti.

Viktima eshte derguar per trajtim mjekesor, ( sipas informacioneve qe kemi eshte jashte rrezikut per jete) nderkohe qe personi i dyshuar eshte identifikuar dhe i njejti po kerkohet nga ana e policise”, tha Ahmeti/ZËRI