Kryetari Ahmeti priti në takim Ministrin Elbert Krasniqi

PUBLIKUAR

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tijë, sot gjatë ditës kanë pritur në takim Ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi me të cilin kanë diskutuar për bashkëpunimin dhe koordinimin e aktiviteteve të përbashkëta.
Gjatë takimit është diskutuar lidhur me harmonizimin ndërmjet dy institucioneve në realizimin e projekteve ekzistuese të cilat po implementohen në teren dhe mundësitë për projekte të reja infrastrukturore, njofton Komuna.
Kryetari Imri Ahmeti, ka theksuar nevojen e mbeshtjes nga ana e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal në ligjin e pagave të shërbyesve publik në mënyrë që ata të kenë pagën e merituar karahas punës që bëjnë.
Kryetari Imri Ahmeti së bashku me Ministrin Krasniqi ka vizituar administraten komunale dhe së bashku kanë vazhduar të viziten e projekteve të cilat po implementohen në teren e sidomos ato projekte që janë fituar me Grantin e Përfomancës nga Komuna e Lipjanit e cila është renditur si e dyta në nivel vendi.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Digjet një shtëpi në Dobraj të Madhe

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi  mashkull kosovar ka njoftuar se si pasojë e...

Arrestohet 55 vjeçari në Lipjan, dyshohet se ngacmoi seksualisht dy të mitura

Policia ka arrestuar sot 55-vjeçarin me inicialet A.SH. pas i njëjti dyshohet se ka...

Kryetari Imri Ahmeti paralajmëron reduktime të ndriçimit publik në rrugë dhe hapësirat publike

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, në përputhje me krizen energjetike në vend...