Hahn: Taksa së paku të pezullohet

Ka përfunduar takimi mes presidentit Hashim Thaçi dhe komisionerit për Zgjerim të BE’së, Johannes Hahn, shkruan Gazeta Express.

Hahn pas takimit me Thaçin ka thënë se është e rëndësishme që dialogu me Serbinë të rifillojë sa më shpejt.

E SPONZORIZUAR

”Takim i mirë me Presidentin @HashimThaçiRKS. Është e rëndësishme që dialogu mes Serbisë e Kosovës të rinisë me shpejtësi, gjithashtu në interes të stabilitetit dhe progresit më të gjerë rajonal”, ka shkruar komisoneri në Tëitter.

Ai ka thënë se ka përseritur qëndrimin e BE’së që taksa  prej 100 për qind ndaj produkteve serbe dhe boshnjake, së paku, të pezullohet.

“Unë përsërita pozicionin e Bashkimit Evropian se tarifat ndaj produkteve serbe nga Kosova, duhet të paktën të pezullohen”, thuhet në postimin e Hahnit. /Express/