Brovina paraqet edhe një fotografi të një vajze 7 vjeçare të dhunuar gjatë luftës

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina para deputetëve të Kuvendit të Kosovës dhe familjarëve të viktimave në luftën e fundit të Kosovës, ka treguar një fotografi të një vajzë 7 vjeçare e cila kishte vdekur si pasojë e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, shkruan Zeri.info.

Përndryshe, Brovina gjatë ditës së sotme ka publikuar edhe një foto ku shihej një grua teksa dhunohej nga forcat paralimitare serbe.

Publikimi i fotografive nga Brovina ka sjellur reagime nga ana e deputetëve të opozitës./Zëri