Pranon fajësinë, dënohet me kusht i akuzuari për vjedhje të shërbimeve komunale

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Lipjan, të mërkurën,  ka shqiptuar dënim me dy muaj burgim dhe 200 euro gjobë me kusht, ndaj të akuzuarit për veprën penale “vjedhje...

Komuna e Lipjanit pranon donacion nga KRM “Pastrimi” një kamion për grumbullimin e mbeturinave

Komuna e Lipjanit sot ka pranuar një donacion me vlerë 60 mijë euro, një kamion për grumbullimin e mbeturinave që do të jetë në shërbim të njësisë operative të...

Rrahje në Gadime, arrestohen tre persona

Policia Kosovës njofton se dje në fshatin Gadime e Ulët në Lipjan janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj K/Ashkali, të cilët e kishin sulmuar viktimën mashkull K/Ashkali. Viktima si pasoj...

Botë

Vdes në moshën 113-vjeçare njeriu më i moshuar në botë

Njeriu më i vjetër në botë, japonezi Masazo Nonaka, ka ndërruar jetë sot në moshën 113-vjeçare. Familja e tij ka njoftuar se ai vdiq...

Kosovë

Deputetët e PDK’së rreshtohen krah Thaçit për heqjen e taksës

Qeveria e Kosovës po përballet me presione ndërkombëtare për heqjen e taksës prej 100 për qind të vendosur ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës,...

Rajon

Rozë

Kylie Jenner e bukur shumë, me fustanin e shkurtër duket si...

Modelja e famshme, Kylie Jenner duket t’i ketë dhënë vetës pak pushim. Ka disa ditë që ajo ndodhet në një vend bregdetar së bashku me...

Flaka Krelani vjen ‘flakë’, provokon me veshjen!

Flaka Krelani mbetet një nga personat publik më të komentuar. Këngëtarja gjakovare është e përkushtuar maksimalisht ndaj palestrës ku si rezultat ka forma që secila...

Rita Ora me fotosesion të ri, shfaqet provokuese

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Rita Ora po vazhdon me suksese edhe në botën e modës.  Përmes rrjetit social Instagram, ajo ka lajmëruar që ajo do...

Aurela Hoxha, provokuese, shfaq linjat në bikini

Aurela Hoxha ka publikuar një video në llogarinë e saj në Instagram, në të cilën shfaqet tëjet atraktive Aurela Hoxha ka ndarë me ndjekësit një...

Genci me Enin takojnë rastësisht Medën me bashkëshorten gjatë pushimeve në...

Çifti i njohur i skenës, Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj, ka tash e disa ditë që ndodhen në kontinentin aziatik. Ata kanë shijuar disa ditë...

Shëndeti

Auto

Fun

Njoftime